Moda Tasarımı Programı

  • Moda Tasarımı Programı
  • Tanıtım

Moda tasarım eğitimi, güzel sanatlar ve sanayi arasında tasarım yoluyla bir köprü kuran, sanayinin ürettiği ürünlerin sanatçı duyarlılığı ve toplumsal bilinçle tasarlanmasını ve bu sayede toplumun refahına katkıda bulunmayı amaçlayan bir anlayışa dayanır. Tasarım eğitimi içinde farklı sanat ve tasarım alanları disiplinler arası bir ortamda harmanlanır. Böylece, bu farklı sanat ve tasarım alanları arasındaki ayırıcı çizgilerin giderek eridiği günümüzün iş dünyasında etkili ve başarılı olma potansiyeli yüksek, teknolojiyi yakından takip eden moda tasarımcılarının yetiştirilmesi hedeflerimiz arasındadır.

Amaçlar
Moda Tasarımı Bölümü, Türk Tekstil ve Moda Endüstrisi’nin uluslararası ölçekte gereksinim duyduğu insan profilini yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda tasarım fikrinden, pazar ve trend araştırmasına, yaratıcı ürün çözümlemelerine, çağdaş kalıp ve dikim tekniklerine ve sunum biçimlerine uzanan tasarım sürecini gerçekleştiren moda tasarımcıları; bu fikir ve ürünleri, doğru kimlik ve markalarla uygun tüketici ve pazarlarla buluşturan, pazarlama ve yönetim stratejilerini geliştiren, aynı zamanda bu sürecin finans, dağıtım, pazarlama, satış ve iletişim aşamalarını yürüten moda işletmecilerini sektöre kazandırmayı amaçlar.

Erbaa Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Gaziosmanpaşa Mh. Alişan Diktaş Cd. No:26 P.K: 60500 Erbaa/Tokat Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.