Özel Güvenlik ve Koruma Programı

  • Özel Güvenlik ve Koruma Programı
  • Tanıtım
Özel Güvenlik ve Koruma Programının amacı özel güvenlik personeli olarak çalışmak isteyen kişinin sahip olması gereken bilgileri kazanmış, uygulayacağı başlıca kanunları bilen, temel hak ve özgürlüklere saygılı elemanlar yetiştirmektir.

Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü, Özel Güvenlik ve Koruma Programı 1. Sınıf Öğrencilerine Kişi Koruma Dersi Kapsamında bölümümüz öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Fatih ERARSLAN tarafından, simülasyon eğitim materyalleri (Airsoft ateşsiz tüfek ve tabanca, cobra el telsizi ve kulaklığı, taktik eldiven) kullanılarak “VIP bir şahsın korunmasına” yönelik uygulamalı eğitim yaptırılmıştır.

Yapılan eğitimde; VIP bir şahsın günlük hayat akışında ve toplum içerisinde korunma düzenlerinin uygulanması ve meydana gelebilecek saldırıları etkisiz hale getirilmesinin kavranması hedeflenmiştir.

Eğitim, öğrenciler tarafından oluşturulan koruma ekipleri ile yapılmış ve her eğitim diğer öğrenci grupları ile beraber izlenmiş, sonrasında yapılan uygulama hakkında değerlendirilmelerde bulunulmuştur.
Erbaa Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Gaziosmanpaşa Mh. Alişan Diktaş Cd. No:26 P.K: 60500 Erbaa/Tokat Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.