Bilgisayar Programcılığı Programı

  • Bilgisayar Programcılığı Programı
  • Tanıtım

Programın Amacı

Programın amacı bilgisayar sistemlerinin kullanıldığı iş dünyasına bilgisayarların temel işlevlerini bilen, bilgisayar elektroniği, donanımı ve alt seviye programcılık ile ilgili deneyim sahibi, bilgisayara her tür işletim sistemini, dosya yönetimi ve düzenleme programlarını kullanabilen, genel amaçlı paket programları kullanabilen, İnternet'te aktif web sayfası tasarlayabilen, veri tabanı programlama dilleri alanında bilgi sahibi, güncel programlama dillerinden en az birini iyi düzeyde bilen, bilgisayar destekli tasarım programlarından en az birini kullanabilen teknisyenler yetiştirmektir. 


Programın Misyonu

Bilimsel ve yaratıcı düşünebilen, başarılı ve ülkesine faydalı olacak bilgisayar teknisyenleri yetiştirmektir. Bu misyonu gerçekleştirmek için, hızla değişen ve gelişen bilgisayar dünyasının ihtiyaçları göz önünde tutularak programı sürekli güncel tutmak ve uluslararası standartlara yükseltmeye çalışmaktır.


Programın Vizyonu

Bilgisayar sistemlerinin iş dünyasındaki ve günlük yaşamımızdaki önemi her geçen gün arttıkça, bilgisayar programcılığının gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada teknik programlar arasındaki konumu güçlenmekte ve önemi hızla artmaktadır.


Kas gücünün günden güne önemini yitirdiği, her şeyin tıklama ile çok kısa sürede ve çok daha pratik bir biçimde yapılmakta olduğu günümüz teknoloji dünyasında bilgisayar teknisyenlerine gerek devlet kurumlarında, gerekse özel sektörde ihtiyaç giderek artmaktadır.


Ülkemizdeki ve dünyamızdaki teknolojik gelişim ve değişimin ivmesine bakıldığında bilgisayar programcılığının gelecekteki iş sahalarının da son derece geniş olacağı ve diğer teknik programlara kıyasla önünün çok daha açık olduğu tartışmasızdır.
Erbaa Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Gaziosmanpaşa Mh. Alişan Diktaş Cd. No:26 P.K: 60500 Erbaa/Tokat Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.