Tanıtım

Erbaa Meslek Yüksekokulu ön lisans düzeyinde mevcut programları ile Erbaa, çevresi ve ülke genelinde ihtiyaç duyulan alanlarda meslek elemanları yetiştirir, ülkenin gelişen şartlarına göre yeni programlar açar. Gerek vermiş olduğu eğitim, gerekse sosyal etkinlikleri ile Erbaa ve çevresinin sosyokültürel yapısını geliştirmeye ve olumlu katkılarda bulunmaya yardımcı olur.

Erbaa Meslek Yüksekokulu hem öğretim elemanı hem de öğrenci kalitesi olarak bölgesinde lider durumda olmak, bölge insanın ufkunu açacak gelişmelere ön ayak olmak, öğrencilerin okulumuzu tercihlerinde ilk sıralarda yer almak, mezunlarımızın işyerlerince aranan eleman olmalarını sağlamak amaçları ile eğitim-öğretime devam etmektedir.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Erbaa Meslek Yüksekokulu 1995-1996 Eğitim-Öğretim Yılında öğretime başlamıştır.

Halen;

  1. Bilgisayar Programcılığı,
  2. Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı,
  3. Bankacılık Ve Sigortacılık
  4. Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları,
  5. Özel Güvenlik Ve Koruma,
  6. Halkla İlişkiler Ve Tanıtım,
  7. Grafik Tasarımı,
  8. Moda Tasarımı
  9. Radyo ve Televizyon Programcılığı 
programlarında öğretime devam etmektedir.

2021-2022 Eğitim-öğretim yılı itibarı ile Yüksekokulumuzda; 3 Dr. Öğr. Üyesi, 25 Öğr.Gör. olmak üzere 28 öğretim elemanı ve 16 idari personel aktif olarak görev yapmaktadır. Ülkenin değişik coğrafyalarından  öğrencilerimiz mevcuttur. .

Yüksekokulumuz 14100 m2 kapalı alana sahip bir binada diğer iki Fakülte ve bir Meslek Yüksekokul ile birlikte öğretime devam etmektedir. Ortak kullanımda 270 kişilik konferans salonu, 80’er kişilik 2 adet amfi, 4 adet bilgisayar laboratuvarı, Moda Tasarım Atölyesi, Grafik Tasarım Atölyesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı Programlarına ait Atölyeler mevcuttur.

Öğrencilerimizin uygulama yapabileceği alanlar, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar açısından Erbaa ilçesi yeterli imkanlara sahiptir. Yüksekokulumuzun eğitim öğretimin gerektirdiği fiziki imkanlar ve uygulama alanları açısından eksikliği bulunmamaktadır.

Öğrencilerimizin akademik ve sosyal ihtiyaçlarının en üst düzeyde giderilmesi için mevcut yönetim, akademik ve idari personel azami gayret içerisinde çalışmakta,  öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlayacak her türlü sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler için yardımcı olunmakta ve gerekli destekler verilmektedir.
Erbaa Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Gaziosmanpaşa Mh. Alişan Diktaş Cd. No:26 P.K: 60500 Erbaa/Tokat Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.